Çağrı Merkezi

Günümüzde kurumsal yapıların hemen hepsinin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olan Çağrı Merkezi hizmetleri, firmaların operasyonel yüklerinin önemli bir kısmına mal olur ki, herhangi bir firmanın bu çözümleri kendi içlerinde profesyonel biçimde gerçekleştirebilmeleri oldukça zordur. Öncelikle bu alanda faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş bir teknik altyapı gereksinimi söz konusudur ki, bu oldukça ciddi bir süreci ifade eder. Bunun yanında ve çok daha önemlisi Çağrı Merkezi operasyonlarının profesyonel biçimde yapılmasının sağlanmasıdır. Bunun için oluşturulacak kadronun protokollere uygun biçimde çalışmaları için gerekli olan eğitim süreçlerinin oluşturulması, personelin düzenli olarak sevk ve idare edilmesi gibi süreçler oldukça maliyetli bir hale gelebilir. Hizmeti alacak kuruluşun müşteri trafiğine bağlı olarak buradaki operasyonların, kendi işlerinin önüne geçmesi dahi mümkün olabilir. Bu nedenle dünyanın hemen her yerinde Çağrı Merkezi hizmetleri profesyonel kuruluşlarca verilir. Biz de sizin için bu hizmetleri yüksek standartlarda sunmakta olan kuruluşlar arasında yer alıyor ve herhangi bir sektörde faaliyeti sürmekte olan firma için hizmet verebilmekteyiz.

Çağrı Merkezi Hizmeti Nasıl Verilir?

Call Center olarak da bildiğimiz çağrı merkezleri, geçmişte işletmelerin kendi bileşenleri arasında yer almakta, bu süreçler birer işletme fonksiyonu olarak tanımlanmaktaydı. Ancak, bu gibi bir yapının oluşturulması ciddi bir maliyet olduğundan, dünyadaki trendin paralelinde ülkemizde de Çağrı Merkezi hizmetleri, bu alanda uzmanlaşmış firmalar tarafından verilir. Özel donanımları bulunan ortamlarda farklı firmalar için oluşturulan ekiplerin verdiği bu hizmetler, belirlenen protokollerle sunuluyor olduğundan, tam bir profesyonellik söz konusudur. İşletmelerin müşteri ilişkilerinde maksimum verimliliğe ulaşmaları için gerekli profesyonelliğin sağlanabildiği bu çözümler evrensel ilkelere göre planlanır ve sunumu yapılır. Toplam kalite standartlarında verilen hizmetlerden, müşterilerinden gelen çağrıları karşılamak (inbound) veya müşterilerine erişmek (outbound) için faydalanabilir, sabit maliyetlerle çok daha uygun koşullarda bu hizmeti alabilirsiniz.

Çağrı Merkezi personeli, sizin ihtiyaçlarınıza uygun hizmet verecek biçimde eğitildikten sonra, süreleriniz üzerinde deneyimden kazandığından emin olunarak müşterileri karşılayacakları birime konuşlandırılır. Çağrı merkezi personellerinin belli özelliklere sahip olması gerekir. Örneğin, müşteri ilişkilerinde yetenekli olmaları, diksiyon ve ses tonlarının bu mesleği yapabilmeye yeterli olması temel gereksinimlerdir. Ayrıca operasyon araçlarına hakim olmaları ve teknik bakımdan sorun yaşamayacak deneyime sahip olmaları da gereklidir. Tabii tüm bunların yanında Çağrı Merkezi hizmetlerinin bir yazılım altyapısı ile sunulduğunun altı çizilmelidir. Günümüzde mevcut iş akış genliği dikkat alındığında bu hizmet dahil olmak üzere dokümantasyon süreçleri elle yapılan neredeyse hiçbir uygulama yoktur. Müşteri ilişkileri süreçlerinin de ISO standartlarında sunulabilmesi için dijital dokümantasyon ve protokollerin var olması gerekir. Bu noktada Çağrı Merkezi çözümleri için oluşturulan özel yazılımlar devreye girer. Tüm ihtiyaçları karşılayan modülleri içeren bu çözümler, sürecin sorunsuz biçimde devam etmesini sağlar.

Çağrı Merkezi Yazılım Çözümleri

Çağrı Merkezi programı, talep-istek programı, müşteri ilişkileri yönetimi programı gibi farklı isimlerle sektöre sunulan yazılımların, farklı modüllere sahip olan türleri bulunur. Çok büyük firmalar için geliştirilen uygulamalar, birçok detaylı özelliğe sahip olabiliyorken, daha küçük çözümlere ihtiyacı olan firmalar için ihtiyaca uygun çözümler de sunulabilmektedir. Anlık istek-talep ve şikâyet trafiği çok yüksek olmayan işletmeleri için, Çağrı Merkezi çözümlerini işletme içinde karşılamaya yönelik hizmetlerin sunulmasını sağlamak maksadıyla kurulan bu yapılarda, operasyonel ihtiyaçların büyük kısmı dijitalleşir ve bu sayede insan faktörü en aza indirilerek maliyetler ve hata payı azaltılır. Büyük kısmı otomasyon ile yönetilen bu çözümler, personelin yönlendirilmesi noktasında da efektif çözümlerdir. Bize ulaşarak Çağrı Merkezi çözümleri hakkında detaylı bilgiler alabilir, Çağrı Merkezi yazılımı fiyatları ve operasyon maliyetlerini öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment