SEO

Arama Motoru Optimizasyonu, kısa ismi ile SEO (Search Engine Optimization) web sitelerinin arama motorları tarafından görünür olmasını ve daha ön sıralarda yer almasını sağlayan uygulamaların bütününün ismidir. Birçok alt başlığı bulunan SEO uygulamaları, herhangi bir web sitesi için uygulanabilir ve sitenin görünür olmasını istediğiniz anahtar kelimelerde yükselmesini sağlayabilir. Bu uygulamaları hali hazırda, sektörde en çok tercih edilen uygulamalardır. Zira bir web sitesi arama motorunda bulunabilir olmazsa, etkinliği de sınırlı olacaktır. Elbette ilgili anahtar kelimelerde ön sırada olmak da site sahipleri bakımından önemli bir özellik olacaktır.

Ücretsiz ve sınırsız reklam

Google, arama sonuçlarında listelenmek için hiçbir siteden ücret istemez. Adwords sistemi dışında sağlanan organik arama sonuçlarında listelenmek için tek ihtiyacınız kaliteli bir SEO uygulamasını sitenize yaptırmış olmanızdır. Parasız reklam olmakla birlikte en güçlü tanıtım etkinliği de sayılabilen aram sonuçları, maalesef amatör uğraşlarla yükselebileceğiniz bir ortam değildir. Arama motoru optimizasyonu çok fazla detayı bulunan, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir uygulamadır ve profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Açık kaynaklarda, bu alanda verilen telkinler ve bilgiler ise yanıltıcı olabilir. Bu durumda sitenizin ceza alması ve aram sonuçlarından sonsuza kadar silinmesi dahi söz konusu olabilir. Bu nedenle, hileli uygulamalar ve kısa yoldan yükselme vaatleri ile satılan paketler yerine, size düzenli ve devamlı hizmet verecek bir firmayı tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Biz sizin için, tüm bu uygulamaları uzmanlık ve ciddiyetle sunabiliyor, en uygun maliyetlerle makul sonuçlara ulaşmanızı sağlıyoruz.

Yanlış Seo Yıkıcıdır

SEO, anlık veya bir süreliğine alabileceğiniz bir hizmet değil. Bu uygulamalarda aynı anahtar kelime özelinde indekste yer alan tüm sitelerin rekabeti ölçek olarak değerlendirilir. Sizin anahtar kelimenizdeki rakipleriniz, bu uygulamaları sürekli yapıyor ise sizin bir sefer yapacağınız çalışma, sınırlı etkiye sahip olacak ve kısa süre sonra etkisini yitirecektir. Dünyanın hemen her yerinde SEO; düzenli bir uygulamadır. Devamlı ön sıralarda yer almak ve gerilememek için işlemlerin devam etmesi gereklidir. Hatalı uygulamalar yapılmaması için deneyimli ekiplerin üstlenmesi gereken bu işlemler, uzun vadede ihtiyacı karşılamaya yönelik planlanmalıdır. Zaten Google’ın SEO hakkında ilk uyarısı da budur;” Samimi ve gerçekçi olun, hile yapmayın”.

Açık kaynaklarda SEO paketi olarak satılmakta olan hizmetlerin büyük bir çoğunluğu yıkıcı etkileri olan hileli uygulamalardır. Hiçbir sorumluluğu olmayan kişi ve kurumlarca verilen bu hizmetleri kullanmak yerine, bizi arayarak en doğru sonuçlara mümkün olan kısa sürede ve güvenli biçimde erişebilirsiniz.

SEO Kriterleri Nelerdir?

SEO kriterleri, öncelikle sağlıklı çalışan bir web sitesi maddesi ile başlar. Sitenizin kesintiye uğramayan, kısa zamanda açılan ve kullanıcıların kolay erişebildiği bir alt yapıya sahip olması gereklidir. Ayrıca sitenin kodlama hataları olmamalı ve modern bir ara yüze sahip olmalıdır. İçerik bakımından yeterli girişlerin yapıldığı, özgün şekilde içeriği geliştirilen bir web sitesi ise ikinci parametredir. Google, sitelerin hangi konu ile ilgili olursa olsun, içeriklerinin bütünüyle özgün olmasını ister. Aksi halde site indekse alınmaz ve aram sonuçlarında görüntülenmez. Site içerik bileşenleri e kadar fazla ve güncelleme frekansı ne kadar yüksek ise sitenin aram sonuçlarındaki konumu da o kadar yükselecektir. Tabii sitelerin değerlerini ortaya koyan diğer kaynaklardan besleme alma durumu da önemli bir kriterdir. Özellikle ilgili sitelerden ve tabii ki sosyal medya hesaplarından sürekli geri besleme alan siteler arama sonuçlarında yükselecektir. Yalnız bu noktada bir hususun altı çizilmelidir. Gelişi güzel link satın almak, yıkıcı bir uygulamadır. Google, satın alınan linkleri ve sosyal medya girişlerini kısa zamanda tespit etmekte ve sitelere bu uygulamalar nedeniyle ceza kesmektedir. Bunun yerine organik çalışmaları tercih etmeniz doğru olacaktır. Sitenizin güvenlik bir şekilde yükselmesi için bu kriterleri harfiyen uygulamalısınız. Ama burada belirttiğimiz hususların sadede konu başlıkları olduğunu ve işlemlerin ok daha derin detayları olduğunu da bilmelisiniz.

Arama Sonuçlarında İlk Sıra Garanti midir?

Arama sonuçlarında ilk sıra durumunun garanti edilebilmesi elbette tercih edeceğiniz seo paketi ile doğru orantılı olarak mümkündür. Şurası bir gerçek ki, yeterli ve sistematik çalışma yapılırsa, rekabet oranı global düzeyde olmayan her anahtarda ilk sayfaya çıkabilmek mümkündür. Ancak ilk sıra konusu oldukça karmaşık ve uzun soluklu bir işlemler silsilesidir. Tabii bu garantiyi verebilmek için hangi anahtarın hedeflendiği de bilinmelidir. Yani hiçbir şekilde her anahtar kelimede mutlak birinci sıra garantisi vermek söz konusu olamaz. Daha doğrusu neyin hedeflendiği bilinmeden bu garanti verilemez.

Biz SEO uygulamalarımızı, ihtiyaçlarınızı analiz ederek projelendiriyor ve ize maksimum seviyede gerçekçi vaatlerde bulunuyoruz. Uygulamalarımız neticesinde seçmiş olduğunuz paketin sınırları dahilinde olabilecek en üst sıraya güvenle yükselmenizi ve hizmet süresinde burada kalıcı olmanızı sağlıyoruz. Bizimle şimdi iletişime geçerek analizin yapılmasını sağlayabilir ve bir an önce uygulamaları başlatarak sonuç elde edebilirsiniz. SEO uygulamalarımız uzmanlar tarafından özenle gerçekleştirilmekte ve dijital pazarlama uygulamalarının en önemli bileşenlerinden birisi olduğunun bilinci ile mümkün olan en yüksek standartlar benimsenmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment