SEO Danışmanlığı

Web sitelerinin bulunabilir olması için en etkili araç kuşkusuz arama motorlarıdır. Başta Google olmak üzere arama motorlarındaki etkinliğiniz sizi veya sektörünüzü aratan kullanıcılara erişmek için en önemli araçtır. Tabii arama motorlarında görünür olmak bazı kurallara tabidir. SEO (Search Engine Optimization); yani arama motoru optimizasyonu uygulamaları olarak tanımlanan bu kurallar, profesyonel çalışmalardır ve alanda uzman kuruluşlar tarafından SEO Danışmanlığı adı altında kullanıcılara sunulurlar. Oldukça karmaşık bir sistematiği bulunan SEO uygulamaları, Seo Uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi gereken, hatta kimi zaman uzman bir ekipçe ele alınması gereken konuları kapsar. Biz ihtiyaçlarınızı karşılayacak uzmanlık ve deneyimimizi SEO Danışmanlığı hizmetlerimiz kapsamında sunmakta ve en verimli sonuçlara erişmeniz için güncel teknikleri kullanmaktayız.

SEO Danışmanlığı Nedir?

Seo danışmanlığı, web sitelerinizin anahtar kelime aramalarında, arama motoru sonuç ekranında mümkün olan en üst sırada yer almasını sağlayan hizmettir.  Hizmet; site türüne, sektör rekabetine ve sitenin mevcut durumuna göre farklı seviyelerde planlanır ve her sitenin gereksinimleri farklı olduğundan müşteri bazında geliştirme yapılır. Normal koşullarda herhangi bir düzenleme yapılmayan sitelerin, arama motoru sonuçlarında yükselmesi oldukça zordur. Elbette nadir sektörlerde rekabetin olmadığı koşullarda bazı anahtarlarda doğrudan yükseliş söz konusu olabilir. Ama günümüz sektör rekabeti koşullarında bu düşük bir ihtimaldir. Google’da birinci sayfa veya birinci sıra gibi beklentilerin karşılanabilmesi için SEO Danışmanlığı hizmeti, her boyutta ve standarttaki site için bir gereksinimdir.

Seo Hizmeti Nasıl Verilir?

SEO Danışmanlığı veya diğer ismi ile SEO Hizmeti, öncelikle sitenin mevcut durumu analiz edilerek planlamaya tabi tutulması gereken bir uygulamadır. Herhangi bir anahtar kelimede mutlak birinci sayfa veya birinci sıra garantisi verilebilmesi standart hizmetler dahilinde söz konusu olamayabilir. Rekabetin çok yüksek olduğu anahtar kelimelerde, rakiplerin mevcut durumlarının analiz edilmesi ve site koşullarının bu rakiplerin bir adım ilerisine taşınması için bir işlem silsilesi planlanacak ve uygulamaya konulacaktır.

Teknik Uyumluluk

Sitenizin teknik olarak arama motorlarının istediği standartlarda olması esastır. Yazılım, kodlama ve sunucu servislerinin asgari standartlara uygun olması gerekir. Sitenizin kullanıcı deneyimi bakımından iyileştirilmiş olması ve mobil uyumlu olması da diğer teknik gereksinimlerdendir. Bu işlemlerin detayındaki uygulamalar SEO Danışmanlığı hizmeti kapsamında tespit edilir ve düzeltilmeleri içim işlem yapılır veya size bildirimde bulunulur.

İçerik Kalitesi

Web sitenizin bulunur olmasında en önemli kriter ise içerik nitelikleridir. Bir web sitesi Google tarafından indekslenirken, alfa numerik kodlamalar yani metin içerikleri dikkate alınır. Google bir yazılımdır ve siteleri analiz ederken somut verileri esas alır. Buradaki en önemli etken ise kuşkusuz metin içeriği ve görsel alt kodlarıdır. Hizmet kapsamında bu alandaki uygulamalar da gerçekleştirilir.

Popülerlik

Sitenizin kendisi ile ilgili dış kaynaklardan bağlantı alması, sosyal medyada etkin olması ve belli bir trafiğe sahip olması da, SEO Danışmanlığı hizmeti kapsamında temin edilen diğer gerekliliklerdir.

SEO Danışmanlığı; temel olarak bu prensipler üzerine kurulu gibi görünse de, bu prensiplerin birçok alt başlığı bulunduğundan aslında çok daha derin çalışmaların yapıldığı uygulamalar olarak kabul edilmelidir. Bu uygulamalar, Google ve diğer arama motorları tarafından sıkça değiştirilen algoritmalara uygun biçimde yenilenmeli ve güncel işlemler hassasiyetle yapılmalıdır. Sektör profesyoneli olmayanlar ve elbette SEO işlemlerini kendileri yapmaya çalışanların maalesef bu alanda başarılı olma olasılığı düşüktür.

Biz müşterilerimiz, güncel algoritmalar kapsamında uzman deneyimini en uygun koşullarda sunuyoruz. SEO Danışmanlığı hizmetimiz kapsamında yapacağımız anlaşmanın detaylarına bağlı olarak en kapsamlı çalışmaları gerçekleştirip, mümkün olan en üst sıraya çıkmanızı sağlayacağız. Bizimle iletişime geçerek gereksinimlerinizi belirtebilir,  hedeflerinize ulaşmak için ilk adımı atabilirsiniz.

SEO Neden Gereklidir?

SEO, sadece Google değil, tüm arama motorları tarafından dikkate alınan gelişmeleri ifade eder. SEO Danışmanlığı alarak, sadece arama motorlarında yükselmekle kalmaz, kullanıcı deneyimini artırmış olacağınızdan, siteniz çok daha efektif çalışacak ve kullanıcılar sitenizde daha uzun zaman geçirecektir. Tabii arama sonuçlarında yükselmek, size reklam maliyetleri noktasında da avantaj sağlayacak. Örneğin, Adwords kullanıyorsanız ve SEO kurallarını doğru bir şekilde uyguladıysanız, reklam kalite puanınız yükselecek ve daha kolay reklam optimizasyonu yapabileceksiniz. Ayrıca kullanıcılar sitenize organik aramalardan erişeceğinden, tıklama sayısına bağlı maliyetleriniz de azalacaktır.

Sonuç olarak SEO Danışmanlığı hizmeti almak, site sahiplerine birçok noktada avantaj sağlar. Gerçek anlamda etkinliği olan ve size gelir kazandıran web sitelerine sahip olmak için, tüm dünyanın artık mutlak erişilebilirlik kaynağı olarak gösterdiği arama motorlarında yükselmek, yegâne yöntemdir. Hemen harekete geçin, dünyanın en etkili tanıtım aracında 1 numara olun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment