Sosyal Profesyoneller ile Dijital Pazarlama

  • Dijital Pazarlama kavramı hem teknik hem de pratik tecrübe gerektiren, çeşitli disiplinler bütünüdür.  Sağlıklı bir dijital pazarlama için önceki ölçümlerden elde edilen data, hedef kitle, hedef bölge, hedef ürün analizi ve bu hedeflere nokta atışı ulaşabilen reklam tasarımları ve paralel olarak ilerleyecek sosyal medya planlaması gereklidir.

 

  • Sosyal Profesyoneller  olarak tüm bu çalışmaları titiz bir çalışmayla hazırlıyor ve başarılı bir dijital pazarlama sürecini  markanız  için yönetiyoruz. Peki, bunlar ne anlama geliyor?
digital-pazarlama

Dijital Pazarlama İçin Her Adımı Tasarlıyoruz

Kısaca şöyle diyebiliriz: Başarıya giden yolunuzu planlıyor, yoldaki her bir adımı teknik yetkinlik ve dijital mecralardaki tecrübemizle sizler ile birlikte belirliyoruz. Bu çalışma, başarı olasılığı mümkün olan en yüksek seviyede bir stratejiye sahip olmanızla sonuçlanıyor.

Böylece dijital pazarlama için harcadığınız her kuruşu, olabilecek en iyi geri dönüşle kazanca çevirmiş oluyorsunuz.

gut001.jpg

Dijital Pazarlama Hizmetini Daha Yakından İncelersek

Günümüzde dijital pazarlama yalnızca hizmet veya ürününüzün reklamını yapmaktan çok daha fazlasıdır.

Arama motoru ve sosyal medya olarak iki ana kulvara ayrılan dijital pazarlama yalnızca ürününüzün veya hizmetinizin reklamını yapmaktan çok daha fazlasıdır.

gut001.jpg
sl-event-22

SEM – Arama Motoru Pazarlama – Google,Yandex

Arama motoru pazarlaması (SEM) dijital pazarlamanın taşıyıcı kolonudur diyebiliriz. Nokta atışı olarak sizi arayan müşterilerinize ulaşmanızı sağlayan bu pazarlama türü, arama motorlarında reklam vermenize olanak veren programların kullanılmasını gerektirir.

Günümüzde Google Adwords isim değişikliği yaparak Google Ads ismini almıştır. Bu olan sistem bu programların en önemlisidir.

İyi bir SEM (Arama Motoru Pazarlaması) için Google Ads üzerinde titiz teknik ayarlamalar ve geçmiş aramalarda kaydedilen verilerin ışığında bir analizi gerekir.

Dijital Dünyayı Kullanın,

Cirolarınızı Katlayın!

Telefon!

+90 532 680 23 53

Sosyal Medya Pazarlama

Dijital Pazarlama hizmetinin en önemli ikinci kolonu, tartışılmaz olarak sosyal medyadır. Bu kulvara daha yakından baktığımızda, give2get kod adıyla tanımlanan dijital pazarlama stratejileri, hedef kitlenizin belirlenmesiyle başlar.
Belirlenen hedef kitlenin beğeneceği, paylaşacağı, yararlanacağı ve takdir edeceği konular saptanır. Bu adım genellikle hedef kitledeki farklı karakterlerin hayali olarak kurgulanmasıyla yapılır.
Hedef kitle belirlendikten sonra bu kitleyi tabiri caiz ise can evinden yakalayıp bırakmayacak görsel, yazılı ve video içerikler hazırlanır. Böylece direkt satış getirecek kitleler, nokta atışı etki altına alınmış olur.